Společně srdcem pro zvířata, z.s.

Naši čtyřnozí parťáci

Aria

aria

Aria je jedním z 5 koťátek, narozených v naší péči v roce 2022. Její maminka Wakanda a její sourozenci mají všichni své nové domovy, avšak Aria si nás omotala kolem drápku a tak zůstala v naší domácnosti na tvalo.

Monty

monty

Montyho panička ho v roce 2022, i přes sebevětší lásku, musela odevzdat do naší péče, kvůli svému zdravotnímu stavu. Je to úžasný, milý kocourek a hravý divoch. Stále doufáme, že se jednoho dne bude moci vrátit domů ke své paničce.

Ríša

risa

Ríša je největší marod v naší domácnosti. Podařilo se nám ho, po několika jeho návštěvách na balkónku, odchytit již v roce 2021. Po necelých 2 týdnech nám všam uprchl a téměř rok jsme ho neviděli. Když jsme už mysleli na nejhorší, vzbudil nás jednoho rána, roku 2022, známý vrkot pod oknem. Od té doby se od nás nehne na krok a je to nejmazlivější a nejdotěrnější kočičák. Trpí chronickým zánětem na plicích, který se snadno aktivuje stresem a má velmi špatný chrup a očičko. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu není možné ho operovat. Při pokusu o narkózu prodělal záchvat a týden byl na kyslíku, tudíž dál žije se svými neduhy.

Miky a Kiky

mikykiky

Miky k nám přišel spolu s Kikym jako 5 týdenní koťátko v roce 2021. Poté, co z Pardubic odjel cirkus, byly zanechání v igelitové tašce spolu se shnilým kusem masa a dvěma dalšími sourozenci. Ti už svůj domov našli. Miky a Kiky si brzy prošli oba kalicivirózou, kterou ve zdraví překonali. Jsou to 2 blázniví, milující kocourci.

Lili

lili

Lilinka se k nám připojila ihned po nastěhování do nynějšího domu, v roce 2020. Poté, co se nám zaběhl Hope, jsme ho tak dlouho hledali, až si nás našla tato krásná, šedivá, slečna. Zanedlouho nám začala důvěřovat a spinkat s námi v posteli. Miluje svoji volnost, ale pokud venku prší, je to kamarád do deště (nebo spíš do sucha).

Hope

hope

Hope se k nám dostal jako 3 týdenní koťátko, kdy byl nalezen v motoru auta ve 3 hodiny ráno roku 2017. Po dokrmování a péči 24/7 z něj vyrostl krásný, zdravý kocourek.

Yuiko

yuiko

Yuiko k nám přišel v roce 2014. Jako jediný kocourek není zachráněný a zároveň je nejstarším kočičím členem naší domácnosti. Je to náladový a nevrlý důchodce, který má rád pomazlení. Musí na něj ale mít sám chuť. Často ho trápí žaludek a močové cesty, proto musí být na stálé dietě.

Rango

chamca

Chameleonka Rango byla zachráněna ze špatných podmínek v květnu roku 2023. Její původní majitelé ji chovali v naprosto otřesných podmínkách a Rango téměř vyhladověla k smrti. Naštěstí se k nám dostala včas a byla převedena do dočasné péče. Vzhledem k jejímu pokročilému věku, předchozích stresech a špatnému zdravotnímu stavu jsme usoudili, že u nás zůstane na trvalo. Díky aukci na její podporu má nyní již správné podmínky pro chov a její zdravotní stav se mnohonásobně zlepšil.

Vzpomínáme


Alex

alex

Alexíček byl jedním z koťátek Wakandy, kočičky zachráněné těsně před porodem, ze Hřbitova v Čáslavi. Jeho život byl krátký, 5.10.2022 přišel na svět se svými sourozenci, aby si jej 28.2.2023 povolala velká kočka k sobě. Bohužel, dostal zákeřnou nemoc, zvanou FIP, a i přes veškeré snahy veterinářů a pomoc od spolku Liga na ochranu zvířat KH, který uhradil léky i veterinární pomoc, se jej nepodařilo zachránit. Své poslední okamžiky prožil v náručí svého dočaskového tatínka Lukáše.

Dajánka a Dášenka

dajanka

Dajánka s Dášenkou to od začátku měly těžké. Špatně přijímaly potravu, přijali jsme je v cca 14 dnech života. Po dlouhém snažení, dokrmování, kdy měla Dajánka zavedenou kanylu a každou hodinu, ve dne v noci, dostávala roztok infuzí, se na krátko zlepšila. Pak se ale její stav v noci rapidně zhoršil a nakonec její tělíčko vypovědělo těsně po příjezdu na veterinu, kde alespoň mohla v posledních chvílích být v náručí Lukáše. Dle konzultace s dvěma veterináři bohužel neměla dovyvinutý jícen a celkově žaludek.

dasenka

Dášenka také špatně přijímala potravu, nepřibývala na váze, často zvracela. Byla o půlku menší, než její sourozenci. Bojovala, papala, mazlila se, přesto svůj boj nezvládla vybojovat. V noci dostala záchvaty a kolem 4. hodiny ranní bylo jasné, že její boj nebude možné vybojovat. Usnula, za pomoci medikace, taktéž v náručí svého dočaskového tatínka Lukáše.

Přišli jsme tak o 2 krásná koťátka a tak brzy po sobě.